Volendammers richting Veenendaal voor nieuwe belangrijke krachtmeting

zaterdag 14 maart, 14:30 uur

Wedstrijdverslagen
12 mar 2026

RKAV Volendam staat zaterdagmiddag opnieuw voor een belangrijke wedstrijd in de Tweede Divisie. De Volendammers reizen af naar Veenendaal, waar op sportpark Panhuis om 14:30 uur wordt afgetrapt tegen GVVV. In de uitwedstrijd wacht opnieuw een belangrijke krachtmeting voor de ploeg van interim-trainer Maarten Woudenberg, die de afgelopen weken goede zaken wist te doen in de strijd om handhaving.

GVVV beleeft een wisselvallig seizoen. Sterke resultaten worden afgewisseld met onverwachte nederlagen. Dat beeld was al zichtbaar in de eerste seizoenshelft en zet zich ook in 2026 voort. Na een stevige 5 - 0 nederlaag bij Rijnsburgse Boys volgde op sportpark Panhuis een doelpuntrijk gelijkspel tegen De Treffers (3 - 3). Vervolgens ging GVVV onderuit op bezoek bij VV Katwijk (2 - 1), waarna in eigen huis eindelijk de eerste overwinning van 2026 werd geboekt. Tegen het geplaagde Koninklijke HFC trok de ploeg van trainer Gery Vink in de slotfase alsnog een 2 - 1 zege over de streep. Van echte stabiliteit was daarna echter nog geen sprake, want GVVV ging opnieuw onderuit toen Barendrecht met de drie punten uit Veenendaal vertrok. Vervolgens werd ook op bezoek bij SV Spakenburg met 3 - 2 verloren. 

Broodnodige punten

Toch kan men in Veenendaal inmiddels met iets meer vertrouwen vooruitkijken. Eind februari en begin maart boekte GVVV namelijk twee belangrijke overwinningen. Op sportpark Panhuis werd Jong Sparta Rotterdam overtuigend met 3-0 verslagen en een week later werd ook koploper HSV Hoek verrast. In Hoek trokken de Veenendalers met 0-1 aan het langste eind.

Met die resultaten deed GVVV uitstekende zaken op de ranglijst. De ploeg van trainer Vink bezet momenteel de negende plaats in de Tweede Divisie en verzamelde uit 25 wedstrijden 35 punten. Daarmee lijkt de club voorlopig wat meer lucht te hebben in de strijd om handhaving.

RKAV Volendam doet wat het moet doen

Het verloop van het seizoen van GVVV vertoont in grote lijnen overeenkomsten met dat van RKAV Volendam. Ook de Volendammers kenden een wisselvallige eerste seizoenshelft. Inmiddels lijkt de ploeg van interim-trainer Woudenberg echter meer stabiliteit te hebben gevonden.

In het nieuwe jaar werden direct drie belangrijke overwinningen geboekt, tegen VV Katwijk, Koninklijke HFC en SV Spakenburg. Daarna volgde een gelijkspel tegen Jong Sparta Rotterdam en een nipte nederlaag op bezoek bij koploper HSV Hoek.

Net als GVVV wisten ook de Volendammers hun laatste twee wedstrijden winnend af te sluiten. Zo werd op bezoek bij directe concurrent ACV Assen met 1 - 2 gewonnen. Afgelopen weekend volgde een overtuigende zege op Excelsior Maassluis. In het Hein Koning Stadion waren de Volendammers met duidelijke cijfers te sterk: 4 - 0. Dankzij doelpunten van Nick Runderkamp, Roy Tol (twee keer) en Niels Kwakman kende de ploeg van Woudenberg een zorgeloze middag en konden wederom drie punten worden toegevoegd aan het puntentotaal.

Krachtmeting

Alles wijst erop dat er zaterdag opnieuw een spannende wedstrijd op het programma staat. Zowel GVVV als RKAV Volendam kent een seizoen met pieken en dalen, waarin goede resultaten regelmatig worden afgewisseld met mindere fases. Beide ploegen beschikken bovendien over een team dat strijd en energie niet schuwt, waardoor de ingrediënten aanwezig zijn voor een boeiende krachtmeting op sportpark Panhuis.

Laatste ontmoetingen

11-10-2025 | RKAV Volendam - GVVV: 0 - 2

08-03-2025 | GVVV - RKAV Volendam: 2 - 5
Doelpunten: Niels Kwakman, Perry Karregat (2x), Azeddine Sout en Roy Tol.

05-10-2024 | RKAV Volendam - GVVV: 4 - 1
Doelpunten: Azeddine Sout, Roy Tol en Lennard Tol (2x)

Volg de wedstrijd live

Kunt u de wedstrijd niet bijwonen, maar wilt u geen moment missen? Via ons X-account kunt u een liveverslag volgen van het duel. Ook op Instagram en Facebook houden we u geregeld op de hoogte. Daarnaast wordt het duel live uitgezonden via Eyecons.com.

De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Max Broekhuizen. Langs de lijnen wordt hij geassisteerd door David Kloekke en Tycho van Brink. De vierde official is Anne Greveling.

Tekst: Berry Schilder
Foto's: Stefan van Nierop