RKAV Volendam ontvangt promovendus HSV Hoek

zaterdag 20 september, 14:30 uur

Algemeen
18 sep 2025

RKAV treft zaterdag een oude bekende: HSV Hoek komt over de vloer in het Hein Koning Stadion. Om 14:30 uur gaat er afgetrapt worden aan de Julianaweg.

De huidige nummer drie van de Tweede Divisie trof RKAV al twee keer eerder, toen in de Derde Divisie. Hoek won beide duels: thuis won het met 3 - 2, in Volendam met 0 - 1. Hoek komt met een vrijwel gloednieuwe selectie naar Volendam: 14 nieuwe namen zijn toegevoegd aan de selectie. Zo zien we Mathieu de Smet, Jelco Schamp, Karim Bannani, Lars Knipping, Tom Vermeire, Koby van Acker, Ennio Martens, Robbe Goddyn, Finn Murre, Sylvio Hage, Gilles Vandecandelaere, Jeffred Bosnu, Artuur Zutterman en Amarildo Gjoka de ploeg uit Zeeland versterken. De Zeeuwen hebben een aardige trip af te leggen: tussen Hoek en Volendam zit een afstand van 242 kilometer. Een aardige reis dus.

Formidabele start

HSV Hoek is dit seizoen dé verrassing van de Tweede Divisie. De club uit Hoek, gelegen in Zeeuws-Vlaanderen, is dit jaar gepromoveerd en laat meteen zien dat zij uitstekend kunnen meekomen op het hoogste amateurniveau. De formatie van trainer Gérard de Nooijer kende een formidabele seizoensstart en is na vier gespeelde wedstrijden nog altijd ongeslagen.

Op de openingsspeeldag boekte Hoek een knappe uitzege bij Katwijk, waar Steve Schalkwijk met zijn doelpunt de drie punten veiligstelde: 0 - 1. Een week later zorgden de Zeeuwen voor een overtuigend optreden op het eigen Sportpark Denoek. Koninklijke HFC werd met 2-0 verslagen door treffers van Sylvio Hage en Din Sula. Ook in de derde wedstrijd hield Hoek de lijn vast: uit bij Spakenburg zegevierde de promovendus met 1-3. Wout den Engelsman, Timo Lijbers en opnieuw Din Sula zorgden voor de doelpunten.

Na drie opeenvolgende zeges volgde een kleine hapering, maar zonder gevolgen. In Rotterdam werd tegen Jong Sparta doelpuntloos gelijkgespeeld, waarmee Hoek het ongeslagen rijtje wist voort te zetten. De wedstrijd tegen ACV Assen van vorige week kreeg een abrupt einde: bij een 0-0 stand gooide onweer roet in het eten en besloot de scheidsrechter de wedstrijd definitief te staken.

Met drie overwinningen en een gelijkspel uit vier duels staat HSV Hoek fier in de subtop van de Tweede Divisie. Voor een promovendus is dat een prestatie van formaat en de Zeeuwse ploeg lijkt daarmee uitgegroeid tot een serieuze outsider dit seizoen.

Gestaakt

Het elftal van Ted Verdonkschot was afgelopen weekend hard op weg naar de eerste punten van dit seizoen, toen het na vijf minuten al op voorsprong kwam tegen Jong Sparta in Rotterdam dankzij een treffer van Lex Veerman. Na 28 minuten werd te wedstrijd echter gestaakt na een zware blessure van een Spartaan. Wanneer het restant van dit duel wordt uitgespeeld is nog niet bekend.

Desondanks wil RKAV Volendam de vechtlust die zij al weken tonen belonen met de volle buit. Dat gaat het proberen tegen HSV Hoek. Hoek begon het seizoen geweldig: drie overwinningen, één gelijkspel en een gestaakte wedstrijd wegens zware regenval. Daarmee staan zij met tien punten op de derde plaats. Een hele knappe prestatie van de promovendus.

Laatste edities

06-05-2023 | HSV Hoek - RKAV Volendam: 3 - 2
Doelpunten: Roy Tol en Dave Zwarthoed

12-11-2022 | RKAV Volendam - HSV Hoek: 0 - 1

Volg de wedstrijd live

Kunt u de wedstrijd niet bijwonen maar wilt u geen moment missen? Via ons X-account kunt u een live verslag volgen van het duel. Ook via Instagram en Facebook houden we u geregeld op de hoogte. Ook wordt het duel live uitgezonden via Eyecons.com. Het duel staat onder leiding van scheidsrechter Roibn Vereijken. Langs de lijnen wordt hij geassisteerd door Gijs van Mun en Muhamed Osman. De vierde official is Jelle Besselsen.

Tekst: Berry Schilder