RKAV Volendam geeft riante voorsprong weg en verliest in Almere

Jong Almere City - RKAV Volendam: 3 - 2 (0 - 2)

Wedstrijdverslagen
09 may 2026

RKAV Volendam heeft zaterdagmiddag met 3 - 2 verloren van Jong Almere City FC. De Volendammers gingen nog met een 0 - 2 voorsprong rusten, maar zagen Jong Almere City de wedstrijd na rust volledig omdraaien. Een late treffer van Dave Zwarthoed werd in de absolute slotfase nog afgekeurd wegens buitenspel.

Onder zonnige omstandigheden werd zaterdagmiddag op Sportpark Fanny Blankers-Koen afgetrapt voor het duel tussen Jong Almere City FC en RKAV Volendam. Voor de Volendammers stond er na het veiligstellen van handhaving geen directe druk meer op het duel, maar de ploeg van Ted Verdonkschot en Maarten Woudenberg wilde het seizoen wel op een positieve manier voortzetten.

Al binnen de minuut werden de gastheren gevaarlijk. Een voorzet vanaf de linkerflank werd bij de eerste paal geraakt door Aymane Bais, waarna de bal via doelman Dominique Witte tegen de paal belandde en naast ging. De Volendammers waren direct gewaarschuwd. Amper twee minuten later ontsnapte RKAV Volendam opnieuw aan een vroege achterstand. Een diepe bal werd opgepikt door Bais, die vervolgens Stan Veerman uitkapte en de bal panklaar breed legde op Immanuel Ghogli. De aanvaller leek de bal voor het intikken te hebben, maar Tom Smit bracht met een uiterste sliding redding op de doellijn. Het eerste kwartier verliep in hoog tempo, zonder dat RKAV Volendam daadwerkelijk gevaarlijk wist te worden. Jong Almere City had het meeste balbezit, terwijl de Volendammers voornamelijk loerden op de omschakeling.

Jong Almere gevaarlijk

Na ruim twintig minuten spelen kreeg Jong Almere City opnieuw een levensgrote kans. Een diepe bal achter de Volendamse defensie werd opgepikt door Bais. Doelman Witte kwam ver uit zijn doel, maar was te laat bij de bal, waarna Bais de bal langs hem heen kon spelen. De inzet rolde met snelheid richting het lege doel, maar uiteindelijk hobbelde de bal rakelings naast en kwam Bais te laat op de bal nog binnen te kunnen tikken. 

De volgende kans voor de thuisploeg liet niet lang op zich wachten. Jong Almere City combineerde zich door het hart van de Volendamse defensie en via een één-twee leek Ghogli eindelijk te kunnen afdrukken voor de openingstreffer. Ditmaal was doelman Witte echter wel op tijd uit zijn doel gekomen en wist hij de aanval onschadelijk te maken, waarmee hij een zeker doelpunt voorkwam. Na ruim een half uur spelen dacht Jong Almere City dan eindelijk op voorsprong te komen. Tot tweemaal toe gingen de handen van de Almeerders de lucht in, maar beide treffers werden afgekeurd. De eerste goal vond geen doorgang wegens een vermeende handsbal, terwijl het tweede doelpunt werd geannuleerd vanwege buitenspel.

Volendammers slaan toe

Daar waar het spelbeeld volledig in het voordeel van Jong Almere City was, gingen de Volendammers plotseling met de voorsprong aan de haal. Een hoekschop van aanvoerder Nick Runderkamp werd feilloos binnengekopt door Stan Veerman. De verdediger torende boven alles en iedereen uit en knikte de bal fraai in de verre hoek: 0 - 1.

Het werd nog mooier voor RKAV Volendam. Bij het ingaan van de laatste reguliere minuut van de eerste helft verdubbelden de Volendammers de score. Een strakke diepe bal werd uitstekend gecontroleerd door Roy Tol, die het spel vervolgens verplaatste naar de rechterflank. Daar dook rechtsback Stef Schokker op, die de bal strak voorgaf richting de tweede paal. Als een duveltje uit een doosje verscheen Daan van Baarsen volledig vrij voor het doel. De middenvelder aarzelde geen moment en schoof de bal laag en hard binnen in de verre hoek: 0 - 2.

Daarmee kende RKAV Volendam een uiterst effectieve eerste helft. Waar Jong Almere City lange tijd de bovenliggende partij was en meerdere grote kansen kreeg, sloegen de Volendammers op de juiste momenten toe. Zo zochten beide ploegen de kleedkamers op bij een verrassende 0 - 2 tussenstand in het voordeel van RKAV Volendam.

Almeers kwartiertje

De Volendammers beleefden een dramatisch begin van de tweede helft. Tien minuten na rust bracht Sisqo Lever de spanning terug in de wedstrijd door een vrije trap direct binnen te schieten. De bal verdween in de korte hoek, waar doelman Witte zich leek te verkijken op de inzet: 1 - 2. Daarmee kreeg Jong Almere City direct weer vertrouwen in een goed resultaat.

Nog geen twee minuten later ging het opnieuw mis voor RKAV Volendam. Een schot werd ongelukkig verwerkt door Witte, die de bal in de voeten van een Almeerse aanvaller werkte en vervolgens zelf de speler onderuit haalde. Arbiter Kuipers wees resoluut naar de stip, waarna Ghogli het buitenkansje benutte en de stand weer in evenwicht bracht: 2 - 2.

Daarmee was het Almeerse offensief nog niet voorbij. Kort daarna schoot Hagedoorn van dichtbij laag en droog raak, waardoor Jong Almere City in ongekend korte tijd de volledige achterstand omboog: 3 - 2. RKAV Volendam gaf hiermee in een tijdsbestek van enkele minuten de wedstrijd volledig uit handen. Waar de Volendammers met een comfortabele voorsprong aan de tweede helft begonnen, stond Jong Almere City plotseling weer op voorsprong en kantelde het duel volledig in Almeers voordeel.

Met nog tien minuten op de klok kwamen de Volendammers weer enigszins uit hun schulp. Het leverde niet direct levensgrote kansen op, maar RKAV Volendam liet weer enigszins van zich horen. De wedstrijd kabbelde vervolgens richting het einde. Twee minuten voor tijd leek invaller Dave Zwarthoed alsnog de gelijkmaker binnen te glijden, maar de aanvaller bleek zich in buitenspelpositie te bevinden, waardoor het doelpunt werd afgekeurd. Daarmee kende RKAV Volendam een wedstrijd met twee totaal verschillende gezichten. Waar de Volendammers in de eerste helft uiterst effectief omgingen met de kansen, ging het na rust volledig mis en gaf de ploeg de comfortabele voorsprong alsnog uit handen. Zo bleef RKAV Volendam uiteindelijk met lege handen achter in Almere.

De laatste thuiswedstrijd

RKAV Volendam werkt volgende week zaterdag de laatste thuiswedstrijd van het seizoen af. In het Hein Koning Stadion ontvangen de Volendammers dan BVV Barendrecht. De aftrap van het duel staat gepland om 14:30 uur. Daarmee wacht de ploeg van Ted Verdonkschot en Maarten Woudenberg nog één laatste optreden voor eigen publiek in deze memorabele jaargang, waarin handhaving in de Tweede Divisie inmiddels is veiliggesteld.

Scoreverloop:
38' Stan Veerman 0 - 1
45' Daan van Baarsen 0 - 2
54' Sisqo Lever 1 - 2
56' Immanuel Ghogli 2 - 2
61' Sebastian Hagedoorn 3 - 2

Opstelling Jong Almere City: Malcolm Mateyo; Jaden Pinas, Jereno van Gom, Bas Pennock (46' Jordy de Beer), Mauro Smit, Jay Kuiper; Lev Lenssen (72' Joyce Nsingi), Sisqo Lever, Donte Apinsa (78' Sami Abdulmahmoud); Aymane Bais (46' Sebastian Hagedoorn), Immanuel Ghogli. 

Opstelling RKAV Volendam: Dominique Witte; Stef Schokker, Stan Veerman (58' Rob Tol), Perry Karregat, Tom Smit; Pieter Kroon, Nick Runderkamp, Daan Sier (66' Waleed Ait Abdellah); Roy Tol (66' Niels Kwakman), Patrick Plugboer, Daan van Baarsen (58' Dave Zwarthoed).  

Tekst: Berry Schilder
Foto's: PROSHOTS / Joost Rietdijk